טרנדים חמים לעיצוב הבית בשנת 2024

מערכת ישיבה מבד LAGOON

כולנו, או לפחות רובנו, רוצים בית יפהפה עם מראה עכשווי כובש. כדי לממש את המטרה, כדאי להתעדכן בטרנדים החמים ליצוב הבית שנת 2024, אבל עוד לפני פירוט המגמות העדכניות הפופולריות ביותר, המלצה כללית: לא כל טרנד מתאים לכל בית, ולא כל עיצוב מתאים לכל אדם. כשמאמצים שפה עיצובית, גם אם היא נראית מרשימה מאוד בתמונות, חשוב לבחון ביסודיות האם היא תשתלב היטב גם במרחב המגורים ובחיים שלכם – ואז לבחור את הטרנדים הרלוונטיים ביותר עבורכם.

עיצוב בסגנון סקנדינבי

אמנם ישראל שונה, מאוד, מדנמרק ונורווגיה, אבל החיבה שלנו לסגנונות עיצוב חדשים הפכה את הסטייל הסקנדינבי לטרנדי מאוד. המאפיינים העיקריים של העיצוב הנורדי הם מינימליזם, שאיפה לייחודיות, פשטות וקלאסיות. האלמנטים הנ"ל עלולים לייצר קרירות, מה גם שבאופן כללי ההוויה הסקנדינבית נתפשת כפחות חמימה ומזמינה (לא בצדק, אגב), אבל חומרי הגלם, המרקמים והגוונים תורמים למראה הכללי את החום המבוקש כך שהתוצאה היא ניגודים מעניינים ואווירה מרתקת בכל חלל.

חומרי הגלם המתאימים לעיצוב זה הם טבעיים, הגימור יחסית גס ולכן מייצר מרקם מיוחד, והצבעים הדומיננטיים בטרנד הסקנדינבי העדכני הם צבעי האדמה – החומים למיניהם, הצהוב והבז'. מומלץ להימנע מאפור, שעלול להשרות מועקה מסוימת.

 חיבור לטבע

מגמה שנמשכת כבר מספר שנים והולכת ומתעצמת היא עיצוב פנים מודרני שמחבר את הבית לטבע. זוהי כמובן שאיפה מובנת: רובנו חיים מוקפים בבטון ובאספלט, בצפיפות גבוהה למדי ומנותקים כמעט כליל מכל היופי והירוק שיכולים להציע לנו מרחבים פתוחים – וכפיצוי ישנה השתדלות של ממש להוסיף אלמנטים מהטבע בתוך הדירה.

במסגרת טרנד זה, ההמלצה הראשונה היא שפע צמחיה. מרפסות פתוחות וסגורות הן לוקיישן אידיאלי, וישנם עוד חללים ונישות שבהם כדאי למקם עציץ. בחדרי השינה רצוי לשבץ צמחיה מלאכותית (איכותית, כך שהיא נראית דומה מאוד לדבר האמיתי), ועוד דרכים להכניס לבתים ולחיים שלנו את הטבע הן בדים עם הדפסים של בעלי חיים (כשכל אחד יכול לבחור את אלה האהובים עליו), פריטים מחומרים כמו במבוק או ראטן, ואם במקרה מאחד החלונות נשקף נוף פתוח וירוק, חלון שקוף, גדול ככל האפשר, הוא חובה.

מינימליזם

הקונספט Less is More הוא לא חדש – את המונח הכל-כך מפורסם ומצוטט טבע לודוויג מיס ון דר רוהה, מאבות האדריכלות המודרנית, כבר באמצע המאה הקודמת – אבל אין ספק שבימינו הוא לא רק טרנדי אלא אפילו חשוב. כולנו, או לפחות רובנו, כבר מודעים להשפעות המזיקות של צרכנות מופרזת על הסביבה, ובעצם על החיים שלנו. אימוץ הגישה המפחיתה הוא כמעט הכרח, מה גם שבחירה נכונה של פריטים מדויקים ובעלי נוכחות מובהקת מאפשרת לנו ליהנות מבית שיהיה גם פרקטי וגם יפה להפליא. במסגרת טרנד זה ישנה גם העדפה לפריטים יד 2 או כאלה ממוחזרים, לקווים נקיים וגם לגופי תאורה נסתרים.

שילובי צבעים נועזים

טרנד שעל פניו נראה מנוגד לטרנדים הקודמים ובפרט לגישה המינימליסטית, אבל בפועל דווקא מעצים את היתרונות שלה. יש מגוון דרכים שבהן ניתן ליצור את השילוב שמטבעו מושך תשומת לב ומייצר עניין: למשל חלון שקוף גדול עם מסגרת שחורה, פרקט כהה בחדר בעל גוונים בהירים, ספה קלאסית ועליה כריות עם הדפסים יוצאי דופן, חיבור בין פריטים באחד מגווני הצהוב לפריטים בסגול בוהק ואפילו פיזור שלל כתמי צבע בחלל כך שהתוצאה נראית כמו יצירת אמנות אבסטרקטית. מומלץ לא ליישם טרנד זה בחדרים קטנים שבהם המראה המתקבל עלול ליצור עומס יתר, אבל סלון סטנדרטי או גדול יהפוך ליפהפה בזכותו.

לקבלת הצעת מחיר
השאירו פרטים

לקבלת הצעת מחיר
דילוג לתוכן